#1 2007-08-31 08:06:45

Hatek

Mistry Gry

386363
Zarejestrowany: 2007-08-12
Posty: 159
Punktów :   
WWW

SKORPIONY GIGANTYCZNE

Pochodzenie

Skorpiony są zwierzętami bardzo starymi, które zamieszkują znany świat od zarania dziejów. Gigantyczne skorpiony jednakże pojawiły się dopiero raz z wielkim kataklizmem i wtargnięciem sił Chaosu. Początkowo zdarzało się spotkać wyjątkowo dużego, mierzącego kilkadziesiąt centymetrów, osobnika. Z czasem jednak skorpiony stawały się coraz większe i coraz bardziej zdeformowane, aż doszły do takiego stadia rozwoju, w którym znajdują się dzisiaj.

Charakter: neutralny

Budowa ciała:

Gigantyczne skorpiony budową przypominają w dużym stopniu swoich małych, mierzących zaledwie kilka centymetrów kuzynów. Zasadniczą różnicą jest wielkość - osiągają prawie 3 metry długości. Pokryte są w całości twardym, chitynowym pancerzem. Jego barwa jest zróżnicowana - najczęściej smoliście czarna (u żuka pospolitego), chociaż zdarzają się także albinosy, zwłaszcza wśród gatunków zamieszkujących podziemia. Występujące w Arabii skorpiony pustynne są nieco mniejsze, a ich pancerz jest piaskowo żółty. Najmniejszy gatunek, skorpion perłowy, mierzący zaledwie pół metra i występujący w ciepłym klimacie na południu, posiada pancerz półprzezroczysty o lekkim zabarwieniu różowo-kremowym, przypominającym macicę perłową. Wszystkie gatunki poruszają się na sześciu nogach. Uzbrojone są w potężne kleszcze, potrafiące miażdżyć kości nawet przez zbroję. Ich głównym atakiem jest jednak atak ogonem, który wygina się w łuk i uderza ponad grzbietem. Są naprawdę szybkie, chociaż mogą na takie w pierwszej chwili nie wyglądać. Zazwyczaj skradają się do ofiary, ale ich atak jest błyskawiczny.

Występowanie, populacja

Skorpiony gigantyczne są zwierzętami powszechnie występującymi w prawie całym Starym Świecie, chociaż preferują cieplejszy klimat południa. Najczęściej natrafić na nie można w podziemiach. Wiele opuszczonych krasnoludzkich twierdz, kopalni i tuneli stanowi dla skorpionów świetne miejsca dla zakładania gniazd. W koloni takiej zazwyczaj znajduje się od kilku do kilkunastu osobników. Ich liczba ustosunkowana jest ilością pożywienia na danym obszarze, czyli im większa konkurencja o nie, tym mniej liczne są gniazda. Oprócz podziemi ich nory i legowiska znaleźć można praktycznie wszędzie, od lasów i górskich grot, po opuszczone ludzkie domostwa.

Tryb życia, odżywianie

Skorpiony są mięsożerne. Zazwyczaj starają się sparaliżować ofiarę jadem, a następnie zaciągnąć ja do swojego legowiska. Aktywne są zwłaszcza w nocy, a gatunki podziemne praktycznie zawsze. W dzień starają się ukrywać w cieniu, zwłaszcza w upalne i słoneczne dni. Jeżeli jednak nadąży się okazja nie zawahają się zaatakować potencjalnej ofiary nawet w samo południe.

Walka

Skorpiony wzbudzają strach we wszystkich istotach żywych, mających poniżej 3 metrów wzrostu. Gruby chitynowy pancerz skorpiona daje mu ochronę w postaci 2 PP na całym ciele. Wyjątkiem jest stosunkowo niewielki skorpion perłowy, którego pancerz jest mniej wytrzymały i zapewnia mu tylko 1 PP. Skorpiony podczas walki atakują dwa razy swoimi szczypcami - traktowane jak atak szponami. Ich główny atak ogonem (tylko wprzód) jest jadowity, czyli cel musi wykonywać test zatrucia za każdym razem, gdy zostanie trafiony. Pierwszy nieudany test oznacza śpiączkę, drugi - śmierć po K3 rundach. Zazwyczaj jednak skorpion nie zabija swojej ofiary od razu, a tylko ją unieruchamia i zaciąga do swojego legowiska, aby dopiero tam ją pożreć. Jad wszystkich skorpionów gigantycznych jest równie zabójczy, niezależnie od ich wielkości. Niektóre skorpiony, zwłaszcza te perłowe, zastawiają swego rodzaju pułapki - wykopaną jamę, którą zamieszkują, przykrywają warstwą ziemi i własnej wydzieliny ślinowej. Strop taki jest bardzo kruchy i załamie się pod większym naporem, na przykład człowieka. Skorpion może też czaić się u wyjścia do swej zamaskowanej kryjówki i atakować z zaskoczenia niczego nie spodziewające się ofiary. Oczywistym jest, że takie nory-pułapki muszą znajdować się w miejscach często odwiedzanych przez zwierzynę, czyli na przykład leśnych traktach lub wąskich przejściach w górskich kotlinach (choć tam trudniej o wykopanie kryjówki).
Skorpion gigantyczny - gatunek pospolity
Sz    Ww    Us    S    Wt    Zw    I    A    Zr    Cp    Int    Op    Sw    Ogd
5    33    0    5    4    17    10    3    -    43    2    24    6    -
Arabski skorpion piaskowy
5    41    0    4    4    14    30    3    -    43    2    24    6    -
Skorpion perłowy
4    33    0    2    2    7    30    3    -    43    2    24    6    -


Zasady specjalne

Skorpiony gigantyczne widzą w ciemności na odległość do 10 metrów. Są podatne na strach przed ogniem, ale poza tym są odporne na wszelkie inne oddziaływania psychologiczne.


imie i nazwisko(postaci):
rasa:
klasa/zawod:
opis bohatera:
Historia bohatera:
Charakter:
ATRYBUTY:
Siła:-
Zręczność:-
kondycja:-
Inteligencja:-
Mądrość:-
Charyzma:-
Umiejetnosci:
Ekwipunek:

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.clanak.pun.pl www.klandarksouls.pun.pl www.baryczsulow.pun.pl www.kolekcjonerzy.pun.pl www.fifka.pun.pl